Дніпропетровські податківці розглянули випадок, коли здійснюється перереєстрація платника ПДВ у разі зміни його місцезнаходження, та з’ясували, чи зміниться у такому разі номер рахунку в СЕА ПДВ.

Електронні рахунки в СЕА ПДВ відкриваються виключно на підставі реєстру платників ПДВ, який ДПС надсилає Держказначейству не раніше ніж за один робочий день до дати реєстрації особи платником ПДВ.

У такому реєстрі зазначають, зокрема індивідуальний податковий номер платника ПДВ та дату реєстрації його платником ПДВ.

До того ж у разі анулювання реєстрації платника ПДВ залишок коштів на його електронному рахунку перераховується до бюджету, а такий рахунок закривається. Новий електронний рахунок відкривається у разі повторної реєстрації особи платником ПДВ.

Перереєстрація платника ПДВ проводиться у разі зміни даних про платника ПДВ, зокрема зміни місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, і якщо зміни не пов’язані із припиненням платника ПДВ, крім випадків, визначених пп. 1 п. 3.15 р. III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1130 (далі — Положення № 1130).

У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється. Тому при перереєстрації платника ПДВ, пов’язаної зі зміною адміністративного району, статус платника ПДВ зберігається з дати його реєстрації платником ПДВ (п. 4.2 р. IV Положення № 1130).

Таким чином, у випадку перереєстрації платника ПДВ, пов’язаною зі зміною адміністративного району, номер рахунку в СЕА ПДВ не змінюється.

Джерело: повідомлення на веб-сайті ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»