Підприємство, що виробником електричної енергії, яка генерується на сонячній фотогальванічній станції, повинно подавати декларацію акцизного податку за кожний звітний період, незалежно від того, чи провадило воно господарську діяльність у звітному періоді. Адже  таке підприємство є платником акцизного податку відповідно до пп. 212.1.1 ПКУ та провадить діяльність на ринку електроенергії, яка ліцензується.

Відповідне роз’яснення надали фахівці ДПСУ та водночас завважили: відповідно до змін, внесених до декларації, у додатку 4 «Обороти, що звільняються від оподаткування, оподатковуються за нульовою ставкою» не зазначаються обороти, які не підлягають оподаткуванню.

Водночас з метою відображення оборотів, які не підлягають оподаткуванню відповідно до пп. 213.2.8 ПКУ, підприємство може подати до контролюючого органу інформацію про зазначені обсяги в додатку 10 до декларації «Зразок доповнення до декларації акцизного податку відповідно до пункту 46.4 статті 46 глави 2 розділу ІІ Кодексу» із внесенням реквізитів, наведених у додатку 4 до декларації.

Джерело: ІПК ДПСУ від 18.11.2019 р. № 1392/6/99-00-07-03-03-15/ІПК

 

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Оновлена акцизна декларація-2019: акцизні склади й інші важливі зміни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»