Перехід системи електронних платежів Національного банку (далі – СЕП) на розширений регламент роботи заплановано з квітня 2020 року.

Розширений регламент роботи СЕП передбачатиме доступність системи для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень (23/7). Одну годину відведено на техперерву під час переходу на новий банківський день. Але це тимчасово, у майбутньому СЕП працюватиме цілодобово.

Для цілодобового режиму слід модернізувати деякі технологічні питання роботи системи. Зокрема, технологію включення/виключення учасників СЕП, а також встановлення лімітів для виконання примусового/безспірного списання та арешту коштів.

З цією метою Національний банк розробив та пропонує для громадського обговорення проект постанови Правління Національного банку України “Про затвердження Змін до Інструкції про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті” (далі – Проект).

Аналіз регуляторного впливу цього Проекту читайте тут.

Зауваження та пропозиції до Проекту приймають до 24 грудня 2019 року на поштову або електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку.

Електронна адреса: nbu@bank.gov.ua

Джерело: Офіційне Інтернет-представництво НБУ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»