ДПС роз’яснила, як заповнити розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією, звільненою від обкладення ПДВ.

Платник ПДВ здійснює операції з постачання програмної продукції, звільнені від обкладення ПДВ згідно з п. 26 підрозділу 2 р. XX ПКУ. Але через деякий час покупець повертає таку продукцію.

У такому разі постачальник — платник ПДВ складає розрахунок коригування до податкової накладної, складеної за операцією з постачання цієї продукції. Причому реєструє в ЄРПН такий розрахунок коригування також постачальник.

Розрахунок коригування заповнюється аналогічно порядку, передбаченому для податкових накладних.

Реквізити заголовної частини розрахунку коригування повинні відповідати аналогічним реквізитам податкової накладної, до якої його складають.

У розділі А табличної частини розрахунку коригування, що складається у зв’язку з поверненням покупцем продукції, яка була поставлена без ПДВ (операції з постачання якої звільнено від обкладення ПДВ), заповнюється лише рядок VIII.

У розділі Б табличної частини такого розрахунку коригування у графі 2.1 вказують відповідний код причини коригування та заповнюють відповідні графи.

Джерело: ІПК ДПСУ від 28.10.2019 р. № 1049/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»