Парламент ратифікував Протокол про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи.

Положеннями Протоколу передбачено:

  • оподатковувати дивіденди за ставкою 5% – якщо фактичним власником дивідендів є компанія, яка володіє безпосередньо щонайменше 20% капіталу компанії, що сплачує дивіденди, та підвищити ставки з 10% до 15% – в усіх інших випадках;
  • збільшити розмір ставки оподаткування процентів – з 0 % до 5%;
  • збільшити розмір ставки оподаткування роялті – з 0 % до 5%;
  • нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачають значне розширення можливостей договірних сторін щодо обміну податковою інформацією;
  • норми щодо застосування права на отримання переваг – переваги не будуть надаватись стосовно виду доходу або майна, якщо однією з головних цілей будь-якої домовленості чи угоди між суб’єктами господарської діяльності було безпосереднє або опосередковане отримання ними такої переваги.

На замітку: загальні норми щодо усунення подвійного оподаткування передбачено ст. 13 ПКУ.

Повний перелік країн, з якими Україна уклала угоди про уникнення подвійного оподаткування та які з них ратифіковано, можете знайти у довіднику "Перелік країн, з якими Україною укладено угоди про уникнення подвійного оподаткування".

Ставки оподаткування, встановлені згідно з угодами про уникнення подвійного оподаткування, можна знайти в довіднику "Ставки оподаткування, встановлені згідно з угодами про уникнення подвійного оподаткування у процентах до загальної суми дивідендів, процентів, роялті". 

 

Джерело: Закон України "Про ратифікацію Протоколу між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Урядом Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доход і на приріст вартості майна, вчиненої у Лондоні 10 лютого 1993 року" від 30.10.2019 р. № 244-IX.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»