ДПС нагадала, що у разі відсутності об’єктів оподаткування або показників, які підлягають декларуванню, фізособа-підприємець не зобов’язана подавати декларацію про майновий стан і доходи.

Якщо фізособа-підприємець перейшла із спрощеної системи оподаткування на загальну, то вона подає до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси декларацію про майновий стан і доходи за звітний (податковий) квартал.

По закінченню року такий  підприємець має подати декларацію за базовий (податковий) період, що дорівнює календарному року — протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

Щоправда, подавати податкові декларації платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню (абз. 1 п. 49.2 ПКУ).

Тому, у разі відсутності об’єктів оподаткування або показників, які підлягають декларуванню, у фізособи-підприємця не виникає зобов’язання подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Про це йдеться у роз’ясненні ДПС із категорії 104.09 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Про нюанси заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи ФОПами-загальносистемниками читайте в статті «Декларація про майновий стан і доходи підприємця-загальносистемника: порядок подання та правила заповнення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія». Для отримання доступу до неї скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»