20 листопада 2019 року Фонд соцстрахування України (далі — Фонд) вимушено призупиняє перераховувати кошти для виплати матзабезпечення застрахованим особам. Фінансування тимчасово не здійснюватимуть у зв’язку із закінченням кошторисних призначень за зазначеним напрямом, що затверджені бюджетом Фонду. Відповідне повідомлення розміщено на сайті Фонду.

«За діючим законодавством Фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямів фінансування більше, ніж затверджено в бюджеті Фонду на 2019 рік, прийнятому Кабінетом Міністрів України. За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки було вичерпано 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету», – прокоментував директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

Станом на 20.11.2019 р. загальна сума по заявам-розрахункам, наданими до фінансування у 2019 році з урахування заборгованості на початок року, становить 13,573 млрд. гривень, що перевищує кошторисні призначення на рік за відповідною статтею видатків на 1,038 млрд грн..

«Ситуація недопустима, фактично виплати зупинено через бюрократичні причини. Зараз ми ведемо перемовини із Міністерством соціальної політики, яке, як орган державного нагляду за Фондом, може за погодженням із Міністерством фінансів подати проект внесення відповідних змін на затвердження Кабміну. Проект змін напрацьований, сподіваюсь, Міністерство соціальної політики найближчим часом його подасть. Щойно Кабінет Міністрів прийме зміни, виплати буде відновлено», – наголосив Євген Баженков.

Страхові виплати, а також фінансування медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві та реабілітаційного лікування для застрахованих осіб здійснює Фонд у штатному режимі.

Читайте також: "Затримка фінансування лікарняних: як діяти роботодавцеві"

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»