Схоже, постанова минулого уряду про нову систему оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів і установ освіти і науки із 2020 року так і не запрацює. Адже нинішній уряд планує призупинити до 31.12.2020 р. дію Постанови КМУ від 10.07.2019 р. № 822. Уже напрацьований проект постанови КМУ.

Що ж натомість пропонують на 2020 рік? А нічого нового, тому діятиме оплата праці за ЄТС. Бо в Уряді констатують відсутність бюджетних коштів на реалізацію вказаної постанови. Тож норму про фіксування найменшого посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника у розмірі 3,5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб відкладуть до 2021 року. Це стосується й новою схеми посадових окладів.

«Пряником» стануть додаткові виплати у 2020 році:

1. Учителям закладів загальної середньої освіти, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років. Вони зможуть розраховувати на допомогу у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Ці виплати здійснюватимуть за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Зміни визначені проектом постанови КМУ «Про виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти».

2. Педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти встановлять надбавку в розмірі 20%  посадового окладу (ставки зарплати). Її встановлять на весь обсяг педагогічного навантаження, яке виконує працівник у закладі дошкільної освіти. Виплатять надбавку за кошти засновника закладу дошкільної освіти.

Ініціатива закріплена проектом постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»