ДПС роз’яснила, скільки податкових накладних за щоденними підсумками операцій має складати головне підприємство, якщо в його структурних підрозділах (яким не делеговано право на складання податкових накладних) є декілька касових апаратів.

Зокрема, у разі постачання товарів/послуг за готівку кінцевому споживачеві (неплатнику ПДВ), розрахунки за які проводяться через касу/РРО або через банківську установу чи платіжний пристрій, постачальник — платник ПДВ може скласти податкову накладну за щоденними підсумками операцій. Звісно, за умови, якщо на ці операції податкова накладна ще не була складена.

Водночас платник ПДВ — головне підприємство, до складу якого входять філії/структурні підрозділи, які використовують касові апарати, але яким не делеговано право складання податкових накладних, може:

  • складати окремі податкові накладні за щоденними підсумками операцій за показниками кожного касового апарата структурного підрозділу (філії);
  • складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій за показниками всіх касових апаратів у структурних підрозділах (філіях).

Таке роз’яснення надала ДПСУ в ІПК  від 24.10.2019 р. № 988/6/99-00-07-03-02-15/ІПК.

Якщо ж головне підприємство планує делегувати структурним підрозділам (філіям) право на складання податкових накладних, підкаже, як це зробити стаття «Делегування відокремленим підрозділам (філіям) права на складання ПН/РК» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія». Для отримання доступу до неї та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»