У регіональному управлінні Фонду соцстрахування прояснили ситуацію з проводу заокруглення суми сплачених страхових коштів. Адже за даними  Фонду почастішали випадки надходження коштів на доходні рахунки відділень управління Фонду з недостачею.

Фонд наголошує: суму страхових коштів, яка надійшла від страхувальника в меншому обсязі (за правилами п. 4 Постанови № 25) не вважатимуть такою, що погасила заборгованість боржника в повному обсязі.

Тож страхувальникам радимо під час сплати страхових коштів до Фонду в готівковій формі, наголошувати співробітникам банку про необхідність сплати коштів на рахунки Фонду в повному обсязі, а переплату вважати іншими операційними доходами банку (п. 51 Постанови № 82).

Фактично Фонд відіслав до листа НБУ від 26.09.2019 № 50-0006/50073. Нагадаємо, що в ньому про розрахунки з бюджетами та державними цільовими фондами зазначено: вимоги ПКУ не передбачають сплату податків та обов'язкових платежів в менших сумах, ніж визначено законодавством. Банки від платників податків приймають готівкою суму, яка дозволить повністю сплатити податок.

Саме так пояснили в Управлінні виконавчої дирекції Фонду у Київській області.

Хоча, відмітимо, ПКУ аж ніяк не регулює сплату страхових коштів.

 

Проблему «копійчаної» виплати лікарняних і декретних готівкою розглянуто у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". Скористайтеся  тестовим 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»