Контролери в ІПК роз’яснили, як складати розрахунки коригування до акцизних накладних у разі зміни коду УКТ ЗЕД пального.

Була розглянута ось така ситуація: підприємство імпортувало пальне і в акцизних накладних, складених на операції з його реалізації, зазначило коди УКТ ЗЕД пального, які вказані в тимчасовій митній декларації, оформленій при ввезенні пального. Однак в додатковій митній декларації, оформленій після дослідження проб (зразків) пального, коди УКТ ЗЕД пального змінено.

У цій ситуації фахівці ДПС порадили наступне.

Для здійснення коригування коду УКТ ЗЕД пального на пересувному акцизному складі складається розрахунок коригування з кодом виду коригування «1» або «2».

Розрахунок коригування реєструється особою, у якої на дату складання такого розрахунку коригування згідно з даними СЕАРП та СЕ  обліковуються такі обсяги пального, коди УКТ ЗЕД яких підлягають коригуванню, а складається особою, що здійснила реалізацію таких обсягів пального.

В цьому розрахунку коригування заповнюється перший рядок таблиці, в якому з акцизної накладної переносяться до граф 2, 3 таблиці дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису, а до граф 4, 5 вноситься показник коригування (зменшення) обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (-). При цьому зменшення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в ЄРАН).

Такі розрахунки коригування, які складаються та реєструються по всьому ланцюгу постачання пального, сторнують обсяги пального з неправильним кодом УКТ ЗЕД починаючи з особи, у якої такі обсяги обліковуються в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового на дату складання розрахунку коригування.

Після того, як обсяги пального з неправильним кодом УКТ ЗЕД за даними СЕАРП та СЕ знов будуть обліковуватись на пересувному акцизному складі підприємства, яке реалізувало пальне, ним складається та реєструється в ЄРАН розрахунок коригування до акцизної накладної, складеної при ввезенні пального на митну територію України, для сторнування обсягу пального з неправильним кодом УКТ ЗЕД.

Після цього підприємством складаються:

  • акцизна накладна, в якій зазначається правильний код УКТ ЗЕД пального, зазначений у додатковій митній декларації (акцизна накладна для розподілу пального між акцизними складами пересувними);
  • акцизна накладна при реалізації такого пального з акцизного складу пересувного іншій особі.

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.11.2019 р. № 1157/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

 

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Паливна акцизна накладна: інтерактивна таблиця складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»