Контролери роз’яснили зазначену ситуацію і нагадали, в яких випадках переміщення пального є його реалізацією та супроводжується складанням акцизної накладної.

Переміщення пального між резервуарами у межах одного акцизного складу НЕ є операцією з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ. Отже у підприємства – розпорядника акцизного складу  відсутній обов’язок складати акцизні накладні при здійсненні такого переміщення пального.

Нагадаємо, що згідно з пп. 14.1.212 ПКУ реалізація пальногоце будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

  • до акцизного складу;
  • до акцизного складу пересувного;
  • для власного споживання чи промислової переробки;
  • будь-яким іншим особам.

Джерело: ІПК ДПСУ від 07.11.2019 р. № 1230/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

 

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Паливна акцизна накладна: інтерактивна таблиця складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»