З листопада 2019 року українці отримуватимуть квитанції за комунальні послуги з повним розміром платежу – без урахування пільг та субсидій.

Це пов’язано із новим механізмом нарахування пільг на ЖКП, який вступив в силу з 1 жовтня 2019 року.

Відтепер пільгу видають у грошовій формі органи соцзахисту населення.

Суми пільг буде перераховувати АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма). Аби отримувати пільгу у готівковій формі необхідно у заяві до органу соцзахисту зазначити спосіб проведення такої виплати – через банк або пошту.

Якщо пільгу отримано готівкою, за спожиті послуги необхідно сплатити повністю. Решта пільговиків сплачує як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає повідомлення від банку про проведені платежі).

Мінсоцполітики відзначає, що через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року.

У такому разі необхідно звернутися до органу соцзахисту населення за місцем проживання для уточнення інформації. Тоді сума пільги   за жовтень буде донарахована уже в наступному місяці.

Джерело: повідомлення Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»