В ДПС доопрацювали зміни в Порядку обліку платників податків і зборів та розмістили для обговорення оновлений проект наказу.

Документ має уточнити порядок обліку в контролюючих органах фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

Архітекторів, інженерів технічного нагляду, інженерів-проектувальників, експертів, які мають кваліфікаційний сертифікат, що дає право здійснювати окремі види робіт (послуг), пов’язані із створенням об’єктів архітектури, та провадять такі роботи самостійно (індивідуально, незалежно), візьмуть на облік в контролюючих органах на підставі поданої заяви за ф. № 5-ОПП та копії кваліфікаційного сертифіката.

Фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність та зареєстровані внутрішньо переміщеними особами, можуть подати заяву для взяття на облік/зміну місця обліку до контролюючого органу за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, копія якої подається до контролюючого органу.

Також проєкт удосконалить порядок подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП, а саме:

  • повідомлення з інформацією про об’єкти оподаткування, які зареєстровані у відповідному державному органі без присвоєння реєстраційного номера (кадастрового номера, реєстраційного номера об’єкта нерухомого майна) подають в паперовому вигляді із доданням копії документа, що підтверджує реєстрацію об’єкта оподаткування у відповідному державному органі;
  • юрособи та їх відокремлені підрозділи подаватимуть повідомлення про об’єкти оподаткування, які знаходяться на їх балансі (власні, орендовані, передані в оренду);
  • встановлюють строки подання повідомлення  у разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування та внесення контролюючим органом до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб відомостей із повідомлення;
  • платник податків зможе переглянути інформацію про свої об’єкти оподаткування та місця їх обліку у контролюючих органах в приватній частині Електронного кабінету.

Водночас будуть застосовувати принцип укрупнення інформації про об’єкт оподаткування. Принцип укрупнення не застосовують у разі надання інформації про об’єкти рухомого та нерухомого майна, які підлягають реєстрації у відповідному держоргані з отриманням відповідного реєстраційного номера (наприклад, у повідомленні за ф. № 20-ОПП надаватимуть інформацію і про земельну ділянку, і про об’єкт нежитлової нерухомості, що розташований на такій земельній ділянці).

Такі основні нововведення містить проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»