У Верховній Раді зареєстровано законопроект, який має внести зміни до Закону № 1058 щодо витрат на виплату і доставку пільгових пенсій. Автор з правлячої більшості пропонує змінити механізм покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах для працівників зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення. Таке покриття пропонують здійснювати коштами державного бюджету України, а не відповідних підприємств.

Також пропонується, щоб суми фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, які не сплачені на дату набрання чинності цим законом, були розстрочені за заявою страхувальника на 60 календарних місяців. Заява про розстрочення подається страхувальником до територіального органу ПФУ, в якому страхувальник перебуває на обліку як платник єдиного внеску, не пізніше шести місяців з дня набрання чинності цим законом.

Своєю чергою, згідно з законопроектом органи ПФУ спишуть суми накладених (нарахованих) та не сплачених штрафів та пені, а також суми штрафів та пені, які підлягають (підлягатимуть) накладенню (нарахуванню) на суми заборгованості із сплати внесків на пенсійне страхування, яка обліковується на день набрання чинності цим законом. Але тільки страхувальникам, які протягом року з дня набрання чинності цим законом погасили таку заборгованість у повному обсязі.

Джерело: законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо витрат на виплату і доставку пільгових пенсій» від 05.11.2019 р. № 2380

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»