Сумські податківці нагадали, що внутрішньо переміщені особи можуть повернути витрачені ними кошти на оренду  житла, якщо заповнять та подадуть податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Водночас вони роз'яснили, які умови потрібно виконати, аби отримати таку компенсацію з бюджету.

По-перше, право на отримання податкової знижки на оренду житла мають фізособи, які мають статус внутрішньо переміщеної особи.

По-друге, дозволено включити до податкової знижки витрати у сумі коштів, фактично сплачених платником податків у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства.

По-третє, фізособа має право скористатися зазначеною податковою знижкою виключно за умови, що вона та/або члени її сім'ї першого ступеня споріднення:

  • не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
  • не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Зважайте: розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного  року, тобто 125190 гривень.

Таке роз'яснення надало ГУ ДПС у Сумській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»