Спеціалісти ДПС роз’яснили, чи притягують до відповідальності ФОП –загальносистемника, який сплатив ЄСВ не з суми чистого доходу, а у розмірі мінімального страхового внеску.

Спершу податківці нагадали, що для ФОП–загальносистемників базою нарахування ЄСВ є сума доходу, отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. Водночас сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

Суми ЄСВ, сплачені протягом року враховуються ФОП–загальносистемником при остаточному розрахунку, який вони здійснюють за календарний рік до 10 лютого наступного року. Його здійснюють згідно з даними, зазначеними у декларації про майновий стан і доходи, що формується платником на підставі даних їх Книги обліку доходів та витрат.

Отже, Законом № 2464 визначено чіткі умови щодо сплати ЄСВ у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ для ФОП–загальносистемника за кожен місяць такого кварталу.

Зверніть увагу!

Нормами чинного законодавства не передбачено застосування відповідальності до ФОП–загальносистемник", якщо за наслідками звітного кварталу він сплатив ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску із розрахунку за кожен місяць, але менше ніж з розміру чистого доходу, визначеного за такий квартал згідно з даними Книги обліку доходів та витрат.

Джерело: ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»