З 28.10.2019 р. розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в ЄРАН згідно з п. 23 підрозділу 5 р. ХХ ПКУ. Про це повідомили фахівці ДПСУ.

Нагадуємо, що Законом України від 20.09.2019 р. № 129-ІХ  підрозділ 5 р. ХХ ПКУ було доповнено п. 28. Останній платникам акцизу надав право зареєструвати із запізненням другі примірники акцизних накладних,  зареєстрованих в ЄРАН у перехідний період згідно з п. 23 підрозділу 5 р. ХХ ПКУ.

Водночас було урегульовано, як діяти, якщо у відповідних акцизних накладних були зазначені помилкові реквізити особи, що отримує пальне, або допущені помилки у визначених у пп.пп. "з" та "и" п. 231.1 ПКУ реквізитах акцизного складу або акцизного складу пересувного, на який отримано пальне. Зокрема, у такій ситуації:

  • Платник, який склав перший примірник акцизної накладної, складає другий примірник такої накладної. У ньому він зазначає правильні реквізити особи, що отримує пальне, або акцизного складу/акцизного складу пересувного, на який отримано пальне, та в день складання направляє такий примірник особі, що отримує пальне.
  • Особа, що отримує пальне, реєструє другий примірник акцизної накладної в ЄРАН не пізніше трьох календарних днів, після дня отримання другого примірника акцизної накладної.

За повідомленням ДПСУ

 

Платникам акцизу цікавим може бути матеріал «Коли запрацюють штрафи за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»