Податківці роз'яснили, як податковим агентам заповнювати графи  ф. № 1 ДФ у випадку, коли один працівник в звітному кварталі в одному місяці користувався однією податковою соцпільгою, в двох інших – іншою.

За загальним правилом графи 3, 3а та 4, 4а розд. I "Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку" заповнюють наступним чином:

  • у графі 3а "Сума нарахованого доходу" - (за звітний квартал) дохід, який нарахований фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів;
  • у графі 3 "Сума виплаченого доходу" - сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом;
  • у графі 4а "Сума нарахованого податку" - сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку;
  • у графі 4 "Сума перерахованого податку" - фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Якщо у фізособи в звітному кварталі наявні дві ознаки податкової соцпільги, наприклад "02" та "04" за однією ознакою доходу "101", податковий агент у ф. № 1ДФ повинен сформувати два рядки.  В кожному з цих рядків у графі 5 слід зазначити ознаку доходу "101", а у графі 8 – ознаку податкової соцпільги "02" та "04" відповідно. Окрім того у такому разі  перший рядок заповнюють в загальному порядку з відображенням усіх граф, а в другому рядку у графах 3а, 3, 4а, 4 – проставляються прочерки.

Такий механізм заповнення ф. №1 ДФ фахівці ДПСУ надали у  роз’ясненні з категорії 103.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»