Сільгосппідприємства все більше турбують нові правила ліцензування зберігання пального. Адже наразі велика кількість ІПК від податківців саме на цю тематику.

В одній із них розглянули ситуацію, за якої для виконання польових робіт підприємство використовує власну техніку, яку заправляє із бензовозів. Останні отримують паливо від постачальників і доставляють його на поля для заправки тракторів та на території тваринницьких комплексів для заправки техніки та обладнання. Все паливо, яке придбаває підприємство, знаходиться у паливних баках транспортних засобів, сільськогосподарської техніки та в обладнанні. Бензовози разом із спеціалізованими напівпричепами-цистерни здійснюють виключно переміщення палива до полів для заправки техніки та обладнання. Паливо не зберігають в бензовозах та в автоцистернах, а заправляється в паливні баки техніки та обладнання.

Тож  постає питання: чи треба отримувати ліцензію на зберігання палива у такому випадку? Податківці переконані, що потрібно.

Адже згідно ст. 15 Закону № 481 ліцензію на право зберігання пального не отримують на місця зберігання пального, які використовують:

  • бюджетні установи;
  • підприємства, установи та організації системи держави системи державного матеріального резерву;
  • суб’єкти господарювання для зберігання пального, яке споживають для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізують через місця роздрібної торгівлі.

Також без отримання ліцензії на право зберігання пального можна обійтися в місцях виробництва пального або місцях оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Інших виключень щодо отримання ліцензій на право зберігання пального норми Закону № 481 не містять.

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.11.2019 р. № 1168/6/99-00-04-01-03-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»