Відокремлений підрозділ, який уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати ПДФО за своїм місцезнаходженням, сплачує ПДФО на відповідні рахунки. Таке правило містить пп. 168.4.4 ПКУ.

Якщо ж ПДФО юрособа сплатить за відокремлені підрозділи та подасть ф. № 1ДФ за своїм місцезнаходженням, до податкового агента буде застосовано фінансову та адміністративну відповідальність.

Яке покарання  передбачене у такому випадку?

1. 25% суми ПДФО, що слід було сплатити. За повторну несплату протягом 1095 днів – 50% суми податку, за третє та кожне наступне – накладення штрафу у розмірі 75% від суми податку.

2. Пеня за кожний календарний день прострочення починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ.

3. Штраф, який застосовують до посадових осіб, у розмірі від 34 до 51 грн (ст. 163 прим. 4 КпАП).

Такі неприємні наслідки чекають на юрособу, яка сплатить ПДФО замість філії у разі, коли сплачувати ПДФО уповноважено філію.

Якщо відокремлений підрозділ не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати ПДФО, юрособа за такий підрозділ подає ф. № 1ДФ у вигляді окремого витягу до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням і надсилає копію такого розрахунку до контролюючого органу за місцезнаходженням філії.

Податківці надали зазначене роз’яснення в категорії 103.26 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Водночас  нагадаємо, що невдовзі податковим агентам доведеться подавати єдину звітність з ЄСВ і ПДФО. Про те, як таку звітність потрібно буде подавати за філії,  читайте в матеріалі газети  «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»