Зміни до законодавства щодо застосування РРО не погіршують правил використання спрощеної системи оподаткування. Навпаки, ці правила лібералізуються. Про це заявив голова ДПС Сергій Верланов. «Ці закони не направлені на погіршення правил чи на зміну спрощеної системи оподаткування. Більше того, цими законами по другій групі фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку збільшується ліміт з 1,5 до 2,5 мільйонів», – повідомив Сергій Верланов. Додамо від себе, що збільшення ліміту для єдинників другої групи відбудеться 1 січня 2021 року.

Головний податківець також наголосив, що РРО не потрібно використовувати спрощенцям І групи (річний дохід до 300 тис. грн), а також фізособам, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. «Третя група – це, як правило, послуги – юридичні чи ІТ. Вони фактично будуть обліковуватися так, як і сьогодні. Тому, на мою думку, ці закони насамперед не направлені на додатковий тягар, на зміну правил щодо обліку товарів», - зазначив очільник ДПС.

Також він підкреслив, що облік товарів є обов’язковим тільки для виключних видів діяльності. Це стосується торгівлі підакцизними товарами, складною побутовою технікою, лікарськими засобами. Для інших фізосіб-підприємців облік товарів буде не обов’язковим.

Джерело: сайт ДПС

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»