ДПС розглянула запит зберігача пального, на якого акцизні накладні реєструє не поклажодавець, а інший суб’єкт господарювання, з яким він не має договірних відносин.

При передачі пального на зберігання саме особа, що здійснює таку операцію (розпорядник акцизного складу/акцизного складу пересувного), зобов’язана складати акцизні накладні (далі – АН) на вказані операції.  В такому випадку в АН зберігач зазначається як отримувач пального. Таке роз’яснення ДПСУ надала платнику податків (зберігачу пального), який звернувся до контролерів з проханням роз’яснити: чи має право зберігач отримувати пальне на зберігання від поклажодавця, якщо акцизні накладні реєструються на підприємство-зберігача не поклажедавцем, а суб’єктами господарювання, з якими він не має договірних відносин?

Водночас контролери роз’яснили: у разі здійснення зберігачем операцій з фізичної передачі пального поклажодавцю або будь-яким іншим особам за дорученням поклажодавця, він зобов’язаний складати АН на вказані операції. В таких АН отримувачем слід зазначати саме особу, яка отримує таке пальне (при реалізації пального до акцизного складу пересувного отримувачем зазначається власник пального, який є розпорядником такого акцизного складу пересувного).

Джерело: ІПК ДПСУ від 29.10.2019 р. № 1061/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

 

Увазі платників акцизу пропонуємо матеріал «Коли запрацюють штрафи за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»