За даними сайту ВРУ за два місяці роботи нового парламенту було зареєстровано понад 60 законопроектів про внесення змін до ПКУ. Найбільше реакцій серед них викликали проекти № 1209 і № 1210 та їх альтернативи - № 1209-1 та № 1210-1. Авторами усіх цих проектів були народні депутати від правлячої більшості.

Нагадаємо, що № 1209 і № 1209-1 стосувався стягнення недоїмки з ЄСВ. Своєю чергою, законопроект № 1210 передбачав кардинальне оновлення ПКУ, зокрема стосовно відповідальності платників податків та порядку податкових перевірок. Йому вторував законопроект № 1210-1, який містив низку додаткових новацій.

Та ось той же сайт ВРУ інформує, що відкликано законопроекти № 1209-1 та 1210-1, а саме їх рекомендував парламенту розглянути Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Тож у питанні анонсованої новою владою малої податкової реформи з’явилася пауза. Наразі невідомо – наскільки тривала.

Водночас у ЗМІ промайнула непідтверджена наразі офіційно інформація про те, що уряд готує на базі законопроекту № 1210 три нові проекти. Перший стосуватиметься зміни правил адміністрування податків, другий – «ресурсний», про зміну податкових ставок, третій - про BEPS (розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування).

Тож не можна виключати, що новації в ПКУ нова влада таки підготує протягом часу, що залишився до нового року, щоб вони запрацювали з 1 січня 2020 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»