ДПСУ розглянула звернення платника податків, який надає послуги, пов’язані з прийомом та обробленням нафтопродуктів, та забезпеченням їх збереження.

Додавання до пального присадки, що призводить до отримання таким пальним інших властивостей (зокрема, покращення його мийних властивостей), але не  впливає на будь-які фізико-хімічні показники пального, є виробництвом підакцизних товарів. Таке роз’яснення надали фахівці ДПСУ, обґрунтувавши його посиланням на пп. 14.1.281 ПКУ, що містить визначення поняття «виробництво підакцизних товарів (продукції)».

Водночас контролери роз`яснили, що підприємство, яке здійснює реалізацію пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ, зобов’язане:

  • зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального;
  • зареєструвати свої акцизні склади в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового;
  • виконати норми ПКУ щодо обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та реєстрації усіх розташованих на акцизних складах резервуарів, введених і експлуатацію, витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників у розрізі акцизних складів  в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі;
  • за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації з акцизного податку незалежно від того, чи провадив такий платник господарську діяльність у звітному періоді.

Джерело: ІПК ДПСУ від 30.10.2019 р. № 1095/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

 

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Коли запрацюють штрафи за несвоєчасну реєстрацію акцизних накладних» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»