Фіскали роз’яснили, чи оподатковувати єдиним податком (далі – ЄП) кошти, які надійшли товариству від орендаря автомобіля як компенсація завданих збитків.

Вони нагадали, що за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків (п. 4 ч. 1 ст. 611 ЦКУ).

Суми відшкодованих збитків і компенсацій відображають в бухобліку у складі інших операційних доходів (п. 7 П(С)БО 15) за кредитом субрахунку 715.

Отже, отриману товариством від орендаря суму компенсації вартості завданих збитків від пошкодження автомобіля включають до доходу товариства та оподатковують ЄП.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 25.10.2019 р. № 1006/ІПК/04-36-12-04-21

 

Як юрособі-прибутківцю стати єдинником групи 3 і як впливають основні перехідні операції на її податковий облік, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»