ВС/КАС роз’яснив, чи може платник включити до податкового кредиту ПДВ у іншому звітному періоді, аніж у тому, коли була оформлена митна декларація.

У разі невключення ПДВ до складу податкового кредиту у звітному періоді, в якому оформлена митна декларація, платник податку не втрачає таке право і може ним скористатися протягом строку, визначеного п. 198.6 ПКУ (нині – 1095 днів з дати оформлення митної декларації). Така позиція була висловлена ВС/КАС.

Дійсно, у відповідній нормі (абз. 4 п. 198.6 ПКУ) йдеться лише про права платника включити до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРНН, протягом 1095 календарних днів з дати їх складення. Однак документами, які посвідчують право на віднесення сум ПДВ до податкового  кредиту, закон визначає не лише податкові накладні. Такими документами є і митні декларації, а також інші визначені у п. 201.11 ПКУ документи, які підтверджують сплату податку до бюджету. Вид таких документів залежить від виду оподатковуваних операцій, що передбачають право платника на податковий кредит, проте ці документи є рівнозначними для права сформувати податковий кредит.

Джерело: постанова ВС/КАС від 30.09.2019 р. у справі № 804/13847/13-а

 

Платникам ПДВ цікавим може бути матеріал «Коригування податкового кредиту з ПДВ: підстави та відображення в декларації» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»