Повний перехід на міжнародні номера банківського рахунку (ІВАN) в Україні додає все більше клопоту бюджетній сфері. Адже бюджетні установи мають справу передусім не з банківськими установами, а з органами Казначейства.

Мінфін наказом від 22.10.2019 р. № 440 вносить зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах  Державної казначейської служби України. 

Тепер у ньому додаткові умови:

1. Орган Казначейства опрацьовуватиме підтвердні документи у встановлені строки, але не пізніше останнього робочого дня поточного бюджетного періоду.

2. У кінці бюджетного періоду розпорядники бюджетних коштів подають до органу Казначейства Реєстри та/або Реєстри фінансових зобов'язань і підтвердні документи з урахуванням встановлених строків.

3. Реквізит «МФО банку» приберуть із Реєстру бюджетних фінансових зобов'язань. Однак норма запрацює із 13.01.2020 р.

Також скасовують окрему форму платіжного доручення для бюджетних установ, які утримуються із держбюджету. Для цього  вилучають додаток 35 до Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24.12.2012 р. № 1407. Натомість прописують, що форма, обов’язкові реквізити, строк дії платіжних доручень та вимоги щодо їх заповнення визначає Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління НБУ від 21.01.2004 р.  № 22.

У платіжному дорученні повинні бути заповнені всі реквізити, передбачені його формою. Реквізит “Призначення платежу” платіжного доручення заповнюють з урахуванням вимог нормативно-правових актів і він  має містити:

  • повну інформацію про платіж і документи, на підставі яких перераховують кошти отримувачу (код програмної класифікації видатків та кредитування бюджету (КПКВК);
  • код економічної класифікації видатків бюджету або код класифікації кредитування бюджету (КЕКВ або ККК) ;
  • економічну сутність платежу;
  • номер і дату підтвердних та інших документів, на підставі яких здійснюються перерахування з урахуванням вимог законодавства України, ПДВ або без ПДВ).

Також приберуть повністю згадку про код МФО банку, але норми запрацюють із 13.01.2020 р.

Всі ці зміни привніс наказ Мінфіну від 22.10.2019 р. № 440, який 05.11.2019 р. зареєстрували в Мін'юсті. Незабером документ буде чинним. 

Чи зміниться форма платіжного доручення для решти платників податків? Чи повідомляти контролюючі органи про зміну реквізитів рахунків за стандартом ІВАN? Відповіді — у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  тестовим 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»