Уряд на засіданні 07.11.2019 р. проголосував за законопроект, який зробить в Україні трохи менше бюрократі, передусім, паперової. Новину сповістив Міністр КМУ, Дмитрій Дубілет, який останнім часом частенько видає новини про процеси діджиталізації у владі.

Мова йде про всюдисущий документ «Згода на обробку персональних даних». У будь-яких держустановах, в школах, в лікарнях - скрізь підсовують цей «папірець» і просять заповнити. Українці написали ще купу прикладів, де він з'являється. До речі, часто цим грішить і бізнес.

Проблема в тому, що в законі не достатньо чітко описано механізм згоди на обробку даних. Наш закон був "натхненний" законом європейських країн. Європейців важко запідозрити у неповажному ставленні до персональних даних, але такі «папірці», ще й в такому обсязі, вони, звісно, не заповнюють.

І ось в Раду внесуть проект Закону, який повинен, з одного боку, краще захистити українців в тому, як організації поводяться з їхніми даними, з іншого — дозволить позбутися цього «папірця», який насправді нікого ні від чого не захищає.

Джерело: повідомлення Д.Дубілета  на  сторінці у Facebook

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»