До митного законодавства уводять такий документ як уніфікована митна квитанція. Вона засвідчуватиме факт справляння органом доходів і зборів грошових коштів, прийняття грошової застави, передачі йому товарів, транспортних засобів на зберігання. Її застосування передбачено Законом України від 02.10.2019 р. № 141-IX. Саме тим, яким визначено порядок функціонування авторизованих економічних операторів.

Також маємо й визначення загальної декларації прибуття. Це повідомлення органу доходів і зборів про товари, призначені для ввезення на митну територію України, у тому числі з метою транзиту, що містить відомості, необхідні для проведення аналізу ризиків з метою безпеки та надійності. Загальну декларацію прибуття подають до органу доходів і зборів, у зоні діяльності якого розташовано пункт пропуску через державний кордон України, де товари вперше перетнуть митний кордон України, до прибуття таких товарів на митну територію України, у тому числі в митному режимі транзиту.

Для декларування у митний режим транзиту товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що переміщуються між ЄС, країнами - членами Європейської асоціації вільної торгівлі, окремими країнами - членами Конвенції про процедуру спільного транзиту та Україною, можна використовувати митні декларації окремих типів, що відповідають типам митних декларацій, запроваджених зазначеною Конвенцією.

Спрощену митну декларацію використовують для декларування та випуску в заявлений митний режим товарів, декларантом яких є підприємство, яке отримало авторизацію АЕО-С і має дозвіл на застосування спеціального спрощення "процедура спрощеного декларування".

Оформлення органом доходів і зборів тимчасової митної декларації уважатимуть випуском товарів у заявлений митний режим.

Джерело: Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань функціонування авторизованих економічних операторів» від 02.10.2019 р. № 141-IX

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»