ДПС роз’яснила, як формувати податковий кредит на підставі рахунка за послуги водовідведення, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, та за послуги з водовідведення дощових стоків, вартість яких розрахована згідно розміру площі території підприємства.

Отримувач послуг може визнати податковий кредит без отримання податкової накладної на підставі рахунку, виставленого їх постачальником. Щоправда, у разі дотримання таких обов’язкових умов:

  • постачається послуга (а не товар);
  • вартість послуг має визначатися за показниками приладів обліку;
  • рахунок повинен містити загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця (постачальника) таких послуг.

У разі формування податкового кредиту на підставі відповідного рахунку дату формування податкового кредиту згідно з п. 198.2 ПКУ визначають на дату складання такого рахунку.

Якщо ж податковий кредит визнають на підставі податкової накладної, дату його формування визначають в загальновстановленому порядку згідно зі ст. 198 ПКУ.

До того ж договором може бути передбачене постачання послуг з водовідведення, вартість яких розрахована згідно розміру площі території підприємства (в т.ч. разом з одночасним нарахуванням вартості послуг з водовідведення, розрахованих за показниками обліку). У цьому випадку підставою для податкового кредиту отримувачем таких послуг є податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання послуг.

Джерело: ІПК ДПСУ від 22.10.2019 р. № 929/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

 

Більше про документи, які заміняють податкову накладну, читайте в статті «Яким документом підтвердити право на податковий кредит, якщо немає податкової накладної» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»