ДПС роз’яснила, як відображати в ПДВ-звітності розрахунки коригування до податкових накладних, у тому числі у разі блокування їх реєстрації, та як обраховується показник «∑Перевищ» в СЕА ПДВ.

Якщо відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, платник податку — постачальник може зменшити податкові зобов’язання лише після реєстрації покупцем в ЄРПН відповідного розрахунку коригування.

У разі зупинення реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування платник податку — постачальник може зменшити податкові зобов’язання на суму ПДВ, зазначену у ньому, після припинення процедури такого зупинення:

  • у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування — у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено;
  • у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН — у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

Показник «∑Перевищ» є складовою формули, за якою обраховується реєстраційна сума.

Водночас цей показник  відображає загальну суму перевищення задекларованих податкових зобов’язань, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН.

Його розраховує ДПС автоматично після прийняття звітності від платника податку та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування. У разі позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.

Такий розрахунок здійснюється окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

Невідповідність між показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН з метою правильного обрахунку показника «∑Перевищ» платник податку має виправити шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, згідно з п. 50.1 ПКУ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 24.10.2019 р. № 985/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

 

Більше про показник ∑Перевищ читайте в статті «Зв’язок помилки в декларації з ПДВ зі зменшенням реєстраційного ліміту через перерахунок показника ∑Перевищ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»