Спеціалісти Держпраці роз’яснили, як звільнитись директору товариства за власним бажанням.

Вони наголосили, що особливість звільнення директора товариства полягає в том, що це питання віднесено законодавством до компетенції загальних зборів учасників/засновників товариства.

Керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства.

Отже, звільнення директора можливе тільки шляхом обрання "нового" директора або тимчасово виконуючого його обов’язки (п. 13 ст.39 Закону № 2275).

Враховуючи наведене, написання директором заяви на звільнення та видання наказу про своє звільнення по закінченні 14-денного терміну від дати подання зазначеної заяви може бути недостатнім для остаточного припинення трудових відносин з товариством. Адже може скластися ситуація, коли  учасники/засновники товариства не прийняли рішення про звільнення цієї особи з посади директора. В такому разі вирішення зазначеного питання можливе шляхом звернення до суду з позовом про розірвання укладеного трудового договору.

Джерело: ГУ Держпраці у Львівській області

 

Чи можна бути директором на двох підприємствах одночасно, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»