Усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунка IBAN. Це дає зручну ідентифікацію банківських рахунків. Відповідну інформацію поширила прес-служба НБУ.

Перехід на стандарт IBAN розпочавсь 05 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року. Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів – платників податків відповідним контролюючим органам. Статистика НБУ підтверджує, що дедалі більше клієнтів проводять розрахунки за стандартом IBAN. Станом на 31 жовтня 2019 року 103 учасники Системи електронних платежів здійснили 66% від загальної кількості платежів саме з використанням IBAN.

Водночас клієнти ще мають час, щоб пристосуватись до нового стандарту. Включно до 12 січня 2020 року можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися раніше. У цей період банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнені або пара реквізитів «Код банку» та «Рахунок», або рахунок за стандартом IBAN. Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN – із 13 січня 2020 року. З цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN.

За повідомленням НБУ

 

Зверніть увагу! Починаючи з 01.10.2019 р. діють  реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту ІВАN.

ЄСВ із 01.10.2019 р. сплачують виключно на рахунки за стандартом ІВАN, реквізити яких наведені тут.

Натомість раніше ДФС та Казначейство інформували, що із 01.10.2019 р. до 31.10.2019 р. діятиме перехідний період, а з 01.11.2019 р. діятимуть бюджетні рахунки з реквізитами за стандартом IBAN.

На місцях податківці та казначеї наполягають саме на використанні при сплаті податків бюджетних рахунків за стандартом  IBAN. Їх реквізити можна переглянути у довіднику.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»