Уряд на позачерговому засіданні 03.11.2019 р. ухвалив проект Держбюджету-2020 до другого читання. Про це повідомляє Урядовий портал. Однак текст документу наразі ще відсутній на сайті Ради.

Також міністри зобов'язали усі державні установи виплачувати кошти на відрядження працівників у безготівковій формі. На їх переконання це дозволить скоротити кількість паперових документів та заощадити мінімум 60 млн. гривень на рік.

Відповідну інформації на свої сторінці у Facebook підтвердив міністр КМУ  Дмитро Дубілет.

Він також додав, що прийняли постанову Кабміну, якою переводять всі виплати співробітникам органів влади у безготівкову форму. Це питання не лише заощадження державних коштів, але й елементарної фінансової культури.

Виявилось, що близько 7% співробітників отримують зарплату готівкою, а не на банківський рахунок.

Проте все ж варто нагадати пану міністру, що постанова КМУ не може змінити норм ч. 4 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР. Згідно неї лише за особистою письмовою згодою працівника зарплату можна виплачувати через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. Тобто, наразі змушувати працівника отримувати зарплату виключно через банк – порушувати закон.

Аби це змінити, слід унести зміни до ч. 4 ст. 24  Закону № 108/95-ВР. Сподіваємося, під час розробки відповідного законопроекту законотворці врахують те, що у багатьох селах України досі немає банкоматів. Тож такі сільські мешканці фізично не зможуть отримати у сільській місцевості зараховані на їх зарплатні картки  виплати.

Джерело: Урядовий портал; сторінка у Facebook Міністра КМУ, Д.Дубілету

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»