Умови договору підряду, яким роботи виконують власними силами і засобами, не є забороною залучити субпідрядників до виконання робіт та не суперечать положенням ст. 838 ЦКУ. На це вказує постанова ВС/КАС від 19.09.2019 р. у справі № 820/9977/13-а.

Підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи.

До того ж судом апеляційної інстанції встановлено, що договори підряду не містили обмежень щодо залучення позивачем субпідрядників до виконання робіт, що є предметом договорів.

В цій справі податківці апелювали до того, що господарські операції позивача (будівельна компанія) не мали  реального характеру з окремими контрагентами, оскільки договорами, в яких позивач по справі виступає підрядником, не надано останньому дозволу на залучення субпідрядників. А тому уважали неправомірним формування податкового кредиту з ПДВ та віднесення відповідних сум до складу валових витрат.

Джерело: постанова ВС/КАС від 19.09.2019 р. у справі № 820/9977/13-а.

 

Коли остаточно скасовують пайовий внесок для забудовників? Дізнаєтесь із статті газети«Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»