Суб’єкти господарювання, які не підпадають під визначення платника акцизного податку згідно з пп. 212.1.15 ПКУ (тобто не є особами, які реалізують пальне або спирт етиловий), але мають ліцензії на право зберігання пального, НЕ зобов’язані подавати декларацію акцизного податку. Про це повідомили фахівці ДПСУ.

Потреба у такому роз’ясненні контролерів була обумовлена пп. 49.21 ПКУ. Він говорить, що платники, визначені пп. 212.1.15 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили вони господарську діяльність у звітному періоді.

Однак податківці завважили: згідно п. 2 р. І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14, декларацію складають та подають особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники акцизного податку. 

Джерело: роз’яснення з категорії 116.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Платникам акцизу цікавим може бути матеріал «Оновлена акцизна декларація-2019: акцизні склади й інші важливі зміни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»