11 вересня 2019 року Перший апеляційний адміністративний суд розглянув справу за позовом фізособи до митниці про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Підставою для звернення до суду слугувала відмова митного органу здійснити митне оформлення транспортного засобу за заявленою митною вартістю у зв’язку з начебто із тим, що у поданих документах неповно зазначені відомості про його митну вартість.

Під час розгляду справи встановлено, що декларант до митного органу подав декларацію митної вартості та рахунок-фактуру (інвойс) для митного оформлення транспортного засобу (автомобіля). Однак, уповноваженими особами митного органу декларанта зобов’язано подати додаткові документи: сервісна книжка, банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару, висновки про вартісні характеристики товару, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, каталоги, прайс-листи тощо через сумніви щодо достовірності задекларованої митної вартості. Оскільки декларантом до митного органу подано не всі вищезазначені додаткові документи для митного оформлення транспортного засобу, уповноважені особи митного органу дійшли висновку про заниження декларантом митної вартості товару (автомобіля) та прийняли картку відмови.

За результатами розгляду суд зазначив, що витребування митним органом у декларанта документів, які не встановлено ч.  1 і 2 ст. 53 Митного кодексу України є безпідставним. Суд також зазначив, що додаткові документи, які митний орган зобов’язав надати декларанта, є підтвердженням оплати особи за автомобіль, тобто стосуються виконання умов договору купівлі-продажу, звернувши увагу сторін на те, що виконання умов зазначеного договору не відноситься до повноважень Донецької митниці.

У підсумку апеляційний суд підтвердив визнання протиправним та скасування рішення митниці про коригування митної вартості товарів і картки відмови в прийняті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.

Додамо, що ухвалою від 17.10.2019 р. Верховний Суд відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою Донецької митниці ДФС на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 09 липня 2019 року та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 11 вересня 2019 року.

Джерело: постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 11.09.2019 р. по справі № 200/5462/19-а

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»