ДПС роз’яснила, що операції, пов’язані з визначенням податкових зобов’язань у зв’язку з анулюванням ПДВ-реєстрації,  слід відображати в рядках 4.1 та/або 4.2 декларації з ПДВ та розшифровувати у таблиці 1 додатку Д5 до такої декларації.

Нагадаємо, що у разі анулювання ПДВ-реєстрації, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми вхідного ПДВ по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності, платник податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах.

Нарахувати такі ПДВ-зобов’язання потрібно в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання ПДВ-реєстрації. База оподаткування — звичайна ціна відповідних товарів/послуг чи необоротних активів. Таку вказівку містить  п. 184.7 ПКУ. Щоправда, вона не стосується випадків анулювання ПДВ-реєстрації внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Джерело: роз’яснення ДПС у категорії 101.23 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Про заповнення ПДВ-декларації ми розповідали в статтях сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»