Із 2021 року запрацює єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ. Відповідний Закон України від 04.10.2019 р. № 190-IX, який його впроваджує, опублікували в офіційній пресі 30.10.2019 р.

Платник податків в електронній формі через електронний кабінет повідомлятиме про своє бажання використовувати єдиний рахунок або ж може відмовитись від нього. Змінити своє рішення можна буде раз на квартал.

Аби перерахувати кошти, що надходять на єдиний рахунок, ДПС щоденно, крім вихідних, святкових та неробочих днів, формує, підписуватиме та надсилатиме до Казначейства зведений реєстр платежів з єдиного рахунку із зазначенням платіжних реквізитів отримувачів коштів та іншої інформації відповідно до законодавства.

Сформують реєстр платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника податків згідно:

  • податкової інформація, яка міститься в поданих платником податків розрахункових документах на зарахування коштів на єдиний рахунок;
  • податкової інформації, що міститься в поданих платником податків податкових деклараціях (розрахунках), за якими настав строк сплати податкових зобов'язань відповідно, з урахуванням даних поданих уточнюючих декларацій (розрахунків);
  • відомостей, які містяться в поданих платниками звітах з ЄСВ, за якими настав строк сплати зобов'язань;
  • іншої податкової інформації відповідно до положень ПКУ.

Реєстр платежів з єдиного рахунку в розрізі окремого платника податків, який був надісланий до Казначейства, у складі зведеного реєстру платежів з єдиного рахунку, стане доступним для перегляду таким платником податку через електронний кабінет.

Єдиним рахунком не можна буде скористатись для сплати грошових зобов'язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями.

Джерело:  Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 04.10.2019 р. № 190-IX

 

P.S. Водночас без підпису навіть Голови ВРУ залишається законопроект № 1049 про зміни до Закону про ЄСВ у зв’язку із запровадженням єдиного рахунку. Документ ВРУ прийняла ще 04.10.2019 р. Він йшов у тандемі із уже опублікованим законом. Схоже, «каменем спотикання» у підписанні законопроекту № 1049 стала норма про націнку на роздрібні ціни на тютюнові вироби, яка немає відношення до єдиного рахунку, але уже викликала шквал критики з боку тютюнових компаній.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»