Уже у листопаді українські водії зможуть створювати і використовувати електронні водійські права і техпаспорти за допомогою мобільного додатку.

«Сьогодні будь-який водій повинен мати з собою два документи – дійсне посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, так званий технічний паспорт. Пропонується через відповідний додаток, який розробляється Міністерством цифрової трансформації за участю МВС, сформувати електронну версію кожного з цих документів, завантажити собі в телефон і вже при зупинці транспортного засобу поліцейським пред’являти не пластикові посвідчення, які продовжують залишатися чинними, а електронну версію. Поліцейський, відсканувавши зазначені документи, перевірить їх наявність в базі даних», - сказав Сергій Гончаров. Заступник міністра наголосив, що поліція перевіряє право на керування транспортним засобом, а не наявність фізичного бланку посвідчення водія.

Сергій Гончаров пояснив, що для того, щоб водій зміг скористатися цим сервісом, потрібно згенерувати електронне посвідчення. Для цього, у свою чергу, в базах даних МВС має бути оцифроване зображення особи.

"Якщо громадянин має посвідчення нового зразка, у вигляді пластикової картки, то додаток згенерує цифровий образ автоматично. Якщо у людини посвідчення із вклеєною фотокарткою або радянського зразка, сервіс буде мати змогу перевірити чи є оцифроване зображення водія в державних базах даних, наприклад людина має закордонний паспорт нового зразка. Якщо таке зображення є, його можна буде підтягнути, якщо немає – громадянину необхідно буде отримати посвідчення нового зразка … Всі видані раніше права залишаються дійсними, але тільки на території України", - сказав Сергій Гончаров.

Джерело: сайт МВС

 

Про те, як провести кваліфікаційну атестацію водія,  читайте в матеріалі газети  «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»