Податківці роз’яснили, в який термін необхідно подати уточнюючу декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у разі зміни бази оподаткування.

Вони нагадали, якщо це новостворений об'єкт житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості, Декларацію подають протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого, протягом календарного року податок обчислюють:

  • для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об'єкт оподаткування;
  • для нового власника - починаючи з місяця, в якому він набув право власності (пп. 266.8.1 ПКУ).

Фіскали пояснили, що для інших випадків зміни бази оподаткування (зміна ставок або кодів типу об'єкта, введення/скасування пільг, скасування права власності, зміна частки у праві власності на об'єкт тощо) нормами ПКУ та іншими НПА не визначений термін подання уточнюючої Декларації. Тому на вказані випадки поширюється норма пп. 266.7.5 ПКУ. А саме уточнюючу Декларацію повинні надавати протягом 30 календарних днів з дня зміни бази оподаткування.

Джерело: роз’яснення з категорії 106.07 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»