Мінсоцполітики роз'яснило, в робочих чи календарних днях слід рахувати 3-денний строк для виплати працівникам відпускних.

Воно нагадало, що щорічна відпустка працівнику має надаватись відповідно до затвердженого графіка відпусток і оплачуватися не пізніше ніж за три дні до її початку згідно зі ст. 115 КЗпП та ч. 1 ст. 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР.

Відомство наголосило, що обчислення триденного строку для виплати заробітної плати за час відпустки здійснюється в КАЛЕНДАРНИХ днях.

Водночас у листі зауважили: у разі складання графіків, якими визначається черговість надання відпусток, слід ураховувати  інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку. 

Джерело: лист Мінсоцполітики від 02.10.2019 р. № 1432/0/206-19

 

Роботодавцям цікавим може бути матеріал «Надання щорічних і додаткових відпусток: відповіді на запитання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»