ДПС роз’яснила на кого складати та як заповнювати ПН у разі постачання пиломатеріалу, якщо отримувачем товару є третя особа нерезидент, а оплату за такий товар здійснює інший нерезидент.

Незалежно від того, що згідно з умовами контракту оплату за пиломатеріали здійснює один нерезидент, а отримувачем товару є третя особа нерезидент, ПН слід складати на нерезидента — покупця (отримувача) товару.

Відповідно до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, таку ПН не надають отримувачу (покупцю) та в ній роблять позначку 07«Складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України».

У графі «Отримувач (покупець)» зазначають найменування (П.І.Б.) нерезидента та через кому — країну, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляють умовний ІПН «300000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюють.

У графі 8 табличної частини розділу Б податкової накладної зазначають код ставки ПДВ — 901.

У графі 10 зазначають обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ.

Графу 11 в такій накладній не заповнюють (нулі, прочерки та інші знаки чи символи у цій графі не проставляють).

Джерело: ІПК ДПС від 18.10.2019 р. № 839/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

 

Зі зразком заповнення такої податкової накладної можна ознайомитися в статті «Нова податкова накладна в зразках» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»