Народні депутати ініціювали посилення державного контролю за витрачання коштів ФСС. Відповідний законопроєкт від 16.10.2019 р. № 2275 зареєстровано у ВРУ.

Серед його ініціатив — медичні висновки в електронній формі. Їх створюватимуть              на підставі медичних записів і реєструватимуть в електронній системі охорони здоров’я документ, використовуючи ЕЦП, що міститиме висновок лікаря (комісії лікарів) за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності. Такий медичний висновок засвідчуватиме тимчасову непрацездатність та стане єдиною підставою для створення листка непрацездатності.

Законотворці наголосили, що узгодженість законодавчої бази, зокрема щодо верифікації та здійснення контролю за використанням бюджетних коштів є можливим, у т. ч., шляхом введення електронного реєстру листків непрацездатності, медичних висновків в електронній форм.

Джерело: проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального страхування" від 16.10.2019 р. № 2275.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»