Станом на 01.01.2020 р. чисельність працівників місцевих держадміністрацій має бути суттєво скорочена. Таких дій від керівництва ОДА та РДА вимагає постанова КМУ від 19.06.2019 р. № 746, якою доведена гранична чисельність працівників місцевих державних адміністрацій із 01.01.2020 р.

З цього приводу Мінсоцполітики зауважує: законодавство про працю не передбачає форму та спосіб повідомлення працівника про наступне вивільнення у зв'язку із ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників. Водночас у разі виникнення трудових спорів власник повинен мати докази, що працівника було повідомлено про відповідне вивільнення за два місяці.

Адже згідно ст. 492 КЗпП про наступне звільнення у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (з урахуванням вимог ст. 87 Закону України «Про державну службу»).

Джерело: лист Мінсоцполітики від 24.09.2019 р. № 10/0/36-19

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»