Як роз'яснив Верховний суд, неточності у документах не можуть бути перешкодою для оформленні пенсії.

У цій справі Пенсійний фонд відмовив особі у призначені пенсії за віком, обгрунтовуючи тим, що особа не надала відповідні документи, які підтверджують необхідний стаж (20 років). Крім того,  управління  ПФУ зазначило, що у трудовій книжці позивача наявні неточності в частині назви підприємства, на якому вона працювала.

Суд дійшов висновку, формальні неточності у документах, за загальним правилом, не можуть бути підставою для органів ПФУ щодо обмеження особи у реалізації конституційного права на соцзахист.

Навіть, якщо в трудовій відсутні відомості, що визначають право особи  на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, то для підтвердження трудового стажу ПФУ приймає уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

Також ПФУ за наявності сумнівів має право вимагати від підприємств, фізосіб дооформлення відповідних документів у тримісячний строк з дня подачі заяви та додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевірити обґрунтованість їх видачі.

Однак, як встановили судді, орган ПФУ не здійснював жодних дій, для отримання відомостей або додаткових документів, на підставі яких можна було б переконатися у достовірності поданих документів на підтвердження пільгового стажу позивача.

Джерело: постанова Верховного Суду від 30.09.2019 у справі № 638/18467/15-а

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»