ДПСУ нагадала правила заповнення акцизних накладних у разі реалізації пального через паливороздавальні колонки з АЗС.

Під час реалізації суб’єкту господарювання пального через паливороздавальні колонки з акцизного складу - АЗС, на який отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, в акцизній накладній зазначають код операції «3». Заповнювати в такому порядку потрібно незалежно від того, чи є отримувач пального - суб’єкт господарювання платником акцизного податку.

Водночас контролери нагадали, що у разі здійснення операції з відпуску пального з АЗС, на яку отримане ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, у відповідних рядках акцизної накладної слід зазначати:

  • ознаку щодо напрямів використання пального «4» - реалізація пального з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримане ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним;
  • ознаку щодо умов оподаткування «0» - для інших операцій, які не належать до операцій, віднесених до одного з кодів ознаки умов оподаткування «1» - «5».

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.10.2019 р. № 582/6/99-00-04-02-05-15/ІПК

 

Суб’єктам господарювання, що реалізують пальне, корисним може бути матеріал «Паливна акцизна накладна: інтерактивна таблиця складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»