Мінсоцполітики розяснило, як довго та в якому розмірі оплачувати час в дорозі та перебування на навчанні для підвищення кваліфікації  працівникам.

Якщо роботодавець направляє працівників для підвищення кваліфікації з відривом від виробництва, то за ними зберігають місце роботи (посаду) і провадять виплати, передбачені законодавством. Цього вимагає ст. 122 КЗпП.

До таких виплат належать й добові за кожний день перебування в дорозі в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень. Іногороднім працівникам протягом першого місяця навчання добові виплачують в розмірі, встановленому законодавством для службових відряджень, а в наступні місяці (до закінчення терміну навчання) тим, хто одержує зарплату у розмірі менше 6 НМДГ, виплачують стипендію в розмірі 20%  добових. Саме це передбачає п. 1 Постанови КМУ від 28.06.1997 р. № 695. Іншого нормативно-правовими актами не передбачено.

Тому, якщо працівника направили на навчання тривалістю більш одного місяця та його зарплата в наступні місяці, до закінчення терміну навчання, перевищує 6 НМДГ (102 грн), то стипендію в розмірі 20% добових не виплачують.

Джерело: лист Мінсоцполітики 08.10.2019 р. № 1253/0/204-19

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»