ДПС у Запорізькій області  роз’яснила, як єдинникам відображати у декларації повернення коштів у зв'язку з розірванням договору.

Податківці зазначили, що до доходу юрособи-єдинника не включають кошти (аванс, передоплату), які він повертає покупцю товару (робіт, послуг) лише у разі повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.

Виходячи з цього,  фіскали зробили такі висновки:

  • якщо аванс отримали та повернули в одному звітному періоді (за умови розірвання договору), такі кошти не включають до складу доходу платника єдиного податку та не відображають у податковій декларації;
  • якщо аванс отримали в одному звітному періоді, а повернули – в іншому, то єдинник має включити такий аванс до складу доходу у звітному періоді, в якому відбулося зарахування вказаних коштів, та здійснити перерахунок доходу у податковому періоді, в якому відбулось їх повернення. Такий перерахунок проводять шляхом подання уточнень до раніше поданої податкової декларації або уточнення показників у складі звітної податкової декларації за наступний податковий період.

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»